SYNEDRION
 

Synedrioni jsou frakce, která vznikla z "Hnutí Ohnivák" (Firebird Initiative). Jedná se o nezávisle financovaný výzkumný projekt, který se snažil studovat Pandora virus. Kvůli nedostatku zájmu ze strany států a národních organizací, které byly příliš zaměstnané obviňováním používání biologických zbraní, si nevšimly co se ve skutečnosti děje.

Synedrioni jsou vysoce technologicky pokročilá frakce, která klade důraz na lidská práva, rovnost, svobodu, přímou demokracii, a snaží se o mírové řešní problémů a soužití spolu s virem. A to i přesto, že mají pořád na rukou krev starého světa. Jako jeden příklad za všechny slouží povstání v Athénách, kdy ozbrojený dav na straně Synedrionu postřílel členy řecké vlády a zabavil jejich helikoptéry.

Synedrioni mají zatím jako jedíná frakce k dispozici laserové zbraně, pokročilou umělou inteligenci a "silové pole" schopné zabránit zmutovaným zvířatům a rostlinám v šíření do chráněných oblastí. Začaly se ale objevovat ojedinělé případy, kdy pár kořenů a lián zmutuje takovým způsobem, že na ně pole nepůsobí.