12.3.2019
Oznamení Julliana, že Phoenix Point bude rok exkluzivně na Epic Store, vyvolal vlnu nevole. Spousta lidí začalo uvažovat o vracení peněz. Jullian též prohlásil, že ten kdo má předplaceno a ty co teprve budou hru kupovat, dostanou po vydaní hry všechny DLC zdarma po dobu jednoho roku, kdy bude Phoenix Point na Epic store. Bohužel ani tato vřelá nabídka mnoho lidí nepřesvědčila. První předplatitelé měli strach, že nebudou mít možnost přejít po roce na zaplacenou Steam/GOG verzi. Po chvilce vyvolané paniky se na fóru Discord objevilo oznamení jednoho čléna z týmu  Julliana, že po uplynutí doby Epic Store obdrží všichni puvodní předplatitelé i kopii na Steam/GOG verzi. Nicmenéně se Epicu neubraníme, protože další vydaní Backer Build (v pořadí čvrté) už  vyjde na Epic Store. Je toto opravdu krok správným směrem? Nedokážeme říci. Nicméně tězko říci jestli tím Snapshot Games neztratí nějaké ty fanoušky a tato  zajímavá myšlenka nebude spíše na škodu něž k užitku. Originál sdělení zde

23.1.2019
Zajímavé body z článku:Odkaz na original članek
-Základna Phoenix Point je vytesaná do skály vysoko v horách.
-Základny které hráč získá v průběhu hry začnou s předem vystavěnými zařízeními, stejně jako počáteční základna. Je možné všechno zbourat a postavit znova ale to samozřejmě stojí čas a peníze.
-Rozložení základny je důležité při obranných misích stejně jako v původním X-comu, hráč musí bránit svá vybudovaná zařízení a snažit se je při tom nezničit.
-Základna má více úrovní a zařízení můžou být mezi sebou propojeny na různých výškových úrovních. Nebezpečí může přijít zpoza rohu nebo zezhora, nelze se spoléhat jen na jedny dveře.
-Hra nebude používat Bulharské Levy jako peníze, to je jen na konceptovém obrázku proto že studio Snapshot Games je v Bulharsku.
5.2.2019
Odklad vydání finalní hry  na září 2019. BB4 v březnu. Odkaz na originalní článek

Ano, dalo se to čekat datum vydání se nám opozdí až na září 2019. Z hlediska nás je to naprosto v pořádku a rádi si počkáme. Je dobré, když autoři hrám věnují více času. Na druhou stranu aby to nebylo jen oznámení špatných zpráv bylo sděleno že BB4 bude v březnu 2019 a bude spoustu nového obsahu, takže se prý my předplatitelé máme na co tešit.